הדור הבא של השלטים, הוא שלטי התלת מימד. שלטים אלו, מתבססים על תליית כיתוב בתלת מימד על קירות. פעמים רבות, הכיתוב יכלול נורות לד. לשילוט בתלת מימד, יש יתרונות. אותיות תלת המימד חוסכות במקום, אפשר לעצב את השילוט בצורות מקוריות ויפות יותר. באופן כללי, האותיות עמידות יותר מאשר שלטים רגילים. 

שלטי תלת מימד- שילוט החוסך במקום.

מעצבי הפנים כיום, מנסים לצמצם כמה שיותר בתפיסת השטח, ולהותיר חללים פנויים. לכן, שלטי התלת מימד, מתמזגים עם העיצוב הטבעי של הקיר. 

לשלטי תלת מימד- יש יותר אפשרויות עיצוב מלשילוט רגיל.

כאשר מעצבים שלט רגיל, יש מגבלות בעיצוב. יש להיצמד לגבולות גודל השלט. יש לשמור על התאמת צבעים בין המרכיבים בשלט. לעומת זאת, כאשר מעצבים שלט תלת מימד, יש פחות מגבלות. יש יותר מרחב תמרון של גודל האותיות והלוגו על הקיר. אפשר לבחור את החומר ממנו יהיו מיוצרות האותיות. 

שילוט תלת המימד, עמיד ויפה יותר מהשילוט הרגיל.

שלטי אלומיניום, מתבלים במהלך השנים, במיוחד כאשר הם עומדים בחוץ. האותיות של שילוט תלת המימד, מיוצרות מאלומיניום, או מחומרים חזקים ועמידים אחרים- ולכן הם מוגנים מהחום, או מהקור. בכך, יש יתרון לשלטי התלת מימד, שאינם צוברים בלאי כמו השלטים הרגילים. אחד מהיתרונות הנוספים המוסיפים יופי לשילוט התלת מימד, הוא שהאותיות יכולות להקרין אור על הקיר. ולכן, שלטי החוץ הרגילים על בנייני העסק הולכים ונעלמים, לעומת שילוט חוץ מאותיות תלת מימד, שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. 

שילוט חוץ של תלת מימד יפה יותר!

מה יפה יותר- לראות שלט גדול תלוי בכניסה לדלת, או אותיות תלת מימד תלויות על הקיר החיצוני של המבנה? אין ספק, ששילוט חוץ של אותיות תלת מימד יפה יותר! כדי להדגיש את השילוט בלילה, מומלץ להוסיף תאורת לד לאותיות. 

הדבקת אותיות תלת מימד על זכוכית!

אחת מהטכניקות היפות ביותר ליצירת שילוט לתלת מימד, היא הדבקת אותיות על זכוכית. צבע האותיות המומלץ ביותר במקרה זה, הוא לבן. כך, מזכיר המראה אותיות הצרובות על זכוכית. באופן כללי, מראה האותיות המודבקות על זכוכית, יפה יותר ממראה אותיות המודבקות על קיר. 

איך בוחרים את עיצוב השילוט בתלת מימד?

נתנו כמה עצות כיצד לעצב שילוט בתלת מימד. איך בוחרים את עיצוב השילוט? חשוב מאוד, לתכנן בתחילה את המטרה של השילוט. מה השילוט יגרום למסתכל בו. כאשר שילוט תלת המימד הוא חיצוני, המטרה המרכזית שלו תהיה לסמן את מקום בית העסק, או החברה. כאשר שילוט תלת המימד יהיה פנימי, המטרה שלו תהיה יותר ייצוגית. 

על הליך הכנת השילוט מול הלקוח.

לשילוט בתלת מימד, אין תבנית סטנדרטית. עיצוב ותכנון השילוט, נעשים על ידי החברה, בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח. בשלב הראשון, מתכננים את הקונספט של השילוט. גם תכנון החומרים ממנו ייוצר השלט, והאם הוא יכיל מנגנון תאורה. חברה מקצועית להכנת שילוט, תכין ללקוח הדמיה בתלת מימד של השילוט.